WhatsApp Destek
75 TL Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo İmkanı !
headset Tıkla Ara
Korse Kıyafet Altında Nasıl Durmalı?

Korse Kıyafet Altında Nasıl Durmalı?

Korse modelleri arasından seçim yapmak isteyen kadınlar, korsenin kıyafetin altında nasıl duracağı konusunda endişe yaşayabilir. Özellikle harika bir görüntünün istendiği özel günlerde bu daha da büyük bir endişe olur. Aslında doğru korse seçimi ile bu sorunun tamamen önüne geçmek mümkündür.

Korse duruş problemleri birçok durumda hatalı korse seçiminden kaynaklanır. Hatalı korse seçimi, yanlış beden seçiminden kaynaklanır. Bunun yanı sıra hatalı korse rengi seçimi de istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir. Örneğin kırmızı ya da bordo bir elbisenin altına ten rengi korse daha iyi bir seçim olacaktır. Beyaz veya siyah renkte olan korseler elbisenin altından görünebilir.

İdeal Korse Görüntüsü Nedir?

İdeal korse görüntüsü korsenin görünmemesidir. Bir kıyafetin altına korse giydiğinizde bunun dışarıdan anlaşılmaması gerekir. Korsenin dikişlerinin ya da hatlarının belli olması, hoş olmayan bir görüntüye neden olacaktır. Bu nedenle dikişsiz korse gibi modeller özellikle ince elbiselerin altında istenen görüntünün elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Ayrıca paçalı bel korse gibi modellerin de bacakları çok fazla sıkmaması gerekir. Hatalı bedende alınan korse, vücudu gereksiz sıkar. Bu durumda da sıkılan bölgedeki deri sıkışarak estetik olmayan bir görüntüye yol açar. Tam vücut korsesi modellerinde ise korsenin bütün vücudu sarması ve herhangi bir sıkıştırmama yapmaması için önemlidir.

Hangi Korse Çeşitleri Hangi Kıyafetlerle Kullanılır?

Korsenin kıyafetin altında doğru durması için doğru korse çeşitleri ile doğru kıyafetlerin kullanılması gerekir. Örneğin gece elbiselerinin altına tüm vücudu saran korseler tercih edilebilir. Bu korseler bel, kalça ve göğüs bölgesini sararak tüm vücudun orantılı görünmesine yardımcı olur. Ayrıca tüm vücudu saran korse modelleri istenilen kum saati görüntüsünün elde edilmesine de imkan sağlar.

Bunun yanı sıra günlük kullanımda ise sıkılaştırıcı korse tayt ya da basen dikleştirici korse gibi modeller tercih edilebilir. Günlük yaşamda korsenin rahatlığı da sıkılaştırma ve toplama etkisi kadar önemlidir. Bu nedenle daha yumuşak kumaşa sahip ve daha esnek korse modelleri tercih edilebilir. Ayrıca askılı korse modelleri de günlük yaşamda kullanılabilecek diğer modeller arasında yer alır.